Ogłoszenia duszpasterskie

 7 Niedziela Wielkanocna, Wniebowstąpienie Pańskie

21 maja 2017 roku

 

 

 1. W ubiegłą niedzielę byliśmy świadkami pięknej uroczystości – wmurowania kamienia wegielnego do nowej świątyni. Dziękujemy za każdą pomoc, ofiarę lub wykonaną pracę. Bóg zapłać osobom sprzątającym i przygotowującym kościół, dziękujemy za upieczone ciasto, a także za przygotowanie pamiątkowej księgi oraz dzieciom fatimskim.

Zwracamy się z gorącą prośbą o dalszą pomoc i wsparcie finansowe, co pozwoli doprowadzić dzieło do konsekracji. Przy tej okazji składamy podziekowania radzie parafialnej za ufundowany kielich, dzieciom pierwszokomunijnym za ufundowanie okna do nowego kościoła oraz młodzieży bierzmowanej za nowy mszał. Szkładamy Bóg zapłać za złożone ofiary na tacę budowlaną, która wyniosła 5312 zł.

 

 1. Zapraszamy na Nabożeństwo Majowe, które odprawiamy codziennie po wieczornych Mszach św. do środy włącznie. Od czwartku zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe, poświęcone Najświętszemu Sercu Pana Jezusa – przez cały czerwiec, po wieczornej Mszy św. Przez cały nadchodzacy tydzień trwamy także w nowennie przed uroczystością Zesłania Ducha Świetego, przypadająca w nastepną niedzielę.

 

 1. W dzisiejszą niedzielę (28.05), w dolnej sali kościoła Chrystusa Wieczystego Kapłana, o godz. 19:00 rozpocznie się Kurs Przedmałżeński. Spotkania będą odbywały się przez sześć kolejnych niedziel, do 2 lipca (niedziela) włącznie.

 

 1. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek – modlimy się o nowe powołania i o wytrwanie dla powołanych; pierwszy piątek – to okazja do spowiedzi św. od godz. 17:00; pierwsza sobota – od godz. 8:30 udajemy się do chorych, o godz. 17:30 różaniec fatimski w kaplicy.

 

 1. Prymasowskie Wyższe Seminarium Duchowne w Gnieźnie, 1 czerwca rozpoczyna nowy nabór kandydatów do kapłaństwa. Niezbędne informacje znajdują się na stronie internetowej lub u własnych duszpasterzy. Szczegóły w gablocie.

 

 1. 10 czerwca w seminarium duchownym w Gnieźnie odbędzie się dzień skupienia dla mężczyzn, którzy zastanawiają się nad wyborem drogi kapłańskiej. Uczestnictwo jest bezpłatne, a zgłoszenia przyjmuje

ks. Paweł Rybak (tel. 783479600; e-mail: ks.rybak@wp.pl)

 

 1. Za tydzień w niedzielę (4.06), przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny. To także 10 Święto Dziękczynienia – po każdek Mszy św. zbiórka do puszek na kontynuację budowy Świątyni Opatrzności Bożej. Szczegóły na plakacie.

 

 1. Zapraszamy na Tydzień Bezpłatnych Badań Słuchu – w dniach 5.06 – 12.06, w Centrum Słuchu i Mowy, przy ul. Wyszyńskiego 21. Szczegóły na plakacie.

 

 1. Również za tydzień w niedzielę, zapraszamy na Mszę św. na godz. 18:00 kandydatów do bierzmowania z pierwszych i drugich klas gimnazjalnych. Po Mszy św. spotkanie. Obecność obowiązkowa.

 

 1. Informujemy, że parafialny punkt Caritas będzie czynny w czerwcu: 6.06 (10:00 do 11:00) i 13.06 (15:00 do 16:00). W lipcu i w sierpniu Caritas nie będzie wydawał żadnego towaru. Wszystkich, którzy nie odebrali zaległych towarów, prosimy o dostosowanie się do czerwcowych terminów.

 

 1. Przy wyjściu z kaplicy możemy nabyć Przewodnik Katolicki wraz z modlitewnikiem na czerwiec.

 

 1. Bożemu Miłosierdziu polecajmy wszystkich naszych bliskich zmarłych. Wieczny odpoczynek…

                                                                                                             

Ks. Krzysztof Stanula – Proboszcz