XX Niedziela zwykła

18 sierpnia 2019 roku

W ubiegłą niedzielę na tacę inwestycyjną zebraliśmy 3231 zł składamy serdeczne podziękowanie wszystkim Ofiarodawcom. W związku z napływem nowych Parafian uprzejmie informujemy, że decyzją Rady Duszpastersko – Ekonomicznej naszej parafii taca w każdą drugą niedzielę jest przeznaczona na dokończenie prac i spłatę za prace wykonane. Zachęcamy także do kontynuowania wpłat na konto parafialne i w kopertach.

W bieżącym tygodniu powitamy nowych księży wikariuszy: ks. Marka Serwatkę, który podejmie pracę w Szkole Podstawowej nr 3 i ks. Jacka Księżopolskiego, katechetę w Szkole Podstawowej Stowarzyszenia „Rodzice – Dzieciom” . Przełożony Generalny odwołał także z naszej parafii ks. Sylwestra Szwajcę i skierował do pracy w Markach koło Warszawy.  Ta niespodziewana zmiana podyktowana jest przejęciem stanowiska pracy w zastępstwie ciężko chorego  Współbrata z tamtej wspólnoty. Ks. Sylwestrowi dziękujemy za pracę i świadectwo wiary.  Księżom rozpoczynającym posługę w naszej parafii i odchodzącym do innych wspólnot życzymy Bożego błogosławieństwa.

W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 9.30 podziękujemy Panu Bogu za tegoroczne plony – dożynki parafialne. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Zachęcamy do kupowania: Przewodnika Katolickiego i Gościa Niedzielnego oraz najnowszy numer dwumiesięcznika Któż jak Bóg

Bożemu Miłosierdziu polecajmy wszystkich naszych bliskich zmarłych. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

Ks. Krzysztof Stanula CSMA – Proboszcz