XII Niedziela zwykła

23 czerwca 2019 roku

Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim zaangażowanym w przygotowanie Uroczystości Bożego Ciała w naszej parafii. Rodzinie państwa Gąsiorów, którzy każdego roku organizują ołtarze, a także członkom Żywego Różańca, Domowego Kościoła, Liturgicznej Służby Ołtarza, Chóru parafialnego i Małym Radościom. Bóg zapłać za wasz udział i dekorowanie trasy przejścia z Najświętszym Sakramentem.

Przez cały tydzień do piątku włącznie po Mszach świętych wieczornych procesja eucharystyczna ze śpiewem Litanii do Najśw. Serca Pana Jezusa. Dodatkowo, tradycyjnie prosimy o przygotowanie 4 ołtarzy wokół kościoła te same grupy: Domowy Kościół, Chór, Żywy Różaniec i Ministrantów ze scholką Małe Radości. W czwartek poświęcenie wianków. W piątek 28 czerwca br. Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych jest to także dzień modlitw o świętość kapłanów.

Dzisiaj we wszystkich kościołach i kaplicach w Polsce po każdej Mszy św. odśpiewana zostanie suplikacja „Święty Boże, Święty Mocny…” jako ekspiacja za świętokradztwa i profanacje zgodnie z prośbą Konferencji Episkopatu Polski.

Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania na Jasną Górę w dniach 6-7 lipca br. Koszt wyjazdy 150. w planie udział w Ogólnopolskim spotkaniu czcicieli św. Michała Archanioła, nawiedzenie sanktuarium w Leśniowie i Kaliszu. Wyjazd 6 lipca br. o godz. 6.00 sprzed kościoła. Zapisy w zakrystii lub u ks. Sylwestra. Szczegóły znajdziemy w gablocie.

Wszystkim wypoczywającym na wakacjach życzymy dobrego czasu odpoczynku, spotkań i nabierania sił. Prosimy bardzo aby nie zapominać o sprawach duchowych a szczególnie Mszy świętej niedzielnej.

Zachęcamy do  kupowania prasy katolickiej: Przewodnika Katolickiego, Gościa Niedzielnego.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Bogumiłę Białczyk. Polećmy wszystkich naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Ks. Krzysztof Stanula CSMA – Proboszcz