Ogłoszenia duszpasterskie

 

III NIEDZIELA Wielkiego Postu – 19 marca 2017 roku

                                                

 

 1.  Rozpoczynamy Wielkopostne Rekolekcje Parafialne. Będą trwały w dniach 19.03 – 22.03, a poprowadzi je nasz współbrat ks. Stanisław Bożętka CSMA. Szczegółowy plan rekolekcji jest dostępny w gablocie i na stronie internetowej Parafii. Nauki dla dorosłych podczas Mszy św. o godz. 7:00 i 18:00. Spotkania dla dzieci w Szkole Podstawowej nr 3 i oraz w Katolickiej Szkole Podstawowej i Katolickim Gimnazjum Stowarzyszenia Rodzice – Dzieciom, według ustalonego planu. W środę taca będzie przeznaczona dla Ojca Rekolekcjonisty. Rodziców prosimy o pomoc w dowiezieniu i odebraniu dzieci na popołudniowe spotkania w poniedziałek i wtorek oraz w środę na Mszę świętą.

 

 1. W ubiegłą niedziele taca budowlana wyniosła 3790 zł. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim włączającym się w budowę nowego koścoła parafialnego.

 

 1. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa, którą odprawiamy w każdy piątek o godz. 9.00 i 18.30, a dla dzieci o godz. 17.00 oraz na Gorzkie Żale, które odprawiamy w każdą niedzielę o godz. 14.30 (po Mszy św. o godz. 14:00).

 

 1. Tradycyjnie – do skarbony w kruchcie – można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu oraz na urządzenie dekoracji paschalnych. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

 1. Kosz św. Antoniego – jest wystawiony przy wyjściu z kaplicy – prosimy o przynoszenie artykułów spożywczych, środków chemicznych, słodyczy. Przed świętami najbiedniejsze osoby w parafii otrzymają paczki.

 

 1. W dniach 24 – 25 marca br. Caritas przeprowadzi zbiórkę żywności dla ubogich w sklepach Społem i Biedronka. Prosimy wszystkich o włączenie się w akcję dzieląc się z potrzebującymi.

 

 1. Od wielu lat w ZOL-u, w ramach wolontariatu posługuje wspólnota młodzieżowa Przemienienie. Serdecznie zapraszamy chętnych, którzy chcieliby pomagać chorym, dołączając do wspólnoty. Szczegóły na ulotkach i w gablocie przed kościołem.

 

 1. Przypominamy, że trwa nabór do klasy I, IV i VII Katolickiej Szkoły Podstawowej Rodzice – Dzieciom. Chętnych zapraszamy do placówki przy ul. E. Orzeszkowej 20.

 

 1. Na przełomie kwietnia i maja planujemy dwudniową pielgrzymkę po sanktuariach maryjnych Warmii. Trasa pielgrzymki: Gietrzwałd – sanktuarium, Święta Lipka – sanktuarium, Reszel – zamek i miasto oraz Stoczek Warmiński – sanktuarium i miejsce przetrzymywania kard. Stefana Wyszyńskiego. Koszt wyjazdu wraz z noclegiem: 120 zł. od osoby. Zapisy w zakrystii, biurze parafialnym i u ks. Piotra. Zapraszamy!

 

 1. Zachęcamy do nabywania i czytania Przewodnika katolickiego wraz z Gazetką Parafialną. Karteczki ZIARNA dla dzieci są na ołtarzu.

 

 1. Bożemu Miłosierdziu polecajmy śp. Wandę Kowalewską, którą pożegnaliśmy w minionym tygodniu oraz wszystkich naszych bliskich zmarłych. Wieczny odpoczynek

 

                                                                                                         

                                                                                                          Ks. Proboszcz Krzysztof Stanula CSMA