Ogłoszenia duszpasterskie

XXIV Niedziela zwykła

17 września 2017 roku

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.00 obowiązkowe spotkanie dla uczniów III klas gimnazjum przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.

W sobotę (23 IX) na godz. 19.10 serdecznie zapraszamy wszystkie dziewczynki z chórku „Małe Radości” wraz z rodzicami na ognisko i pogodny wieczór, zakończenie spotkania o 21.00 Apelem Jasnogórskim.

W następną niedzielę (24 IX) po Mszy św. o godz. 18.00 obowiązkowe spotkanie dla uczniów II klas gimnazjum oraz VII klasy Szkoły Podstawowej przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.

W ubiegłą niedzielę składka budowlana na świątynię wyniosła 4350 złotych. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom za hojność i zrozumienie dla dzieła, które powstaje.

Dzisiaj rozpoczyna się tydzień Wychowania – tzw. Kwartalne Dni Modlitw za Dzieci, Młodzież i Wychowawców. Dzisiaj także Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Modlimy się o rzetelność w przekazie informacji.

W środę (20.09) po wieczornej Mszy św. rozpoczynamy w kaplicy nowennę 9–cio dniową przed uroczystością św. Michała Archanioła.

W środę o godz. 19.00 spotkanie wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym w sali Oratorium. Zapraszamy osoby pragnące pogłębić swoją wiarę i modlitwę.

W sobotę o 10.00 zbiórka dla ministrantów. Zachęcamy nowych chłopców chętnych do służenia. Po zbiórce możliwośc zagrania w piłkę.

Decezjalne Duszpasterstwo Młodzieży zapraszają na Spotkanie Młodych 23 września w Inowrocławiu z okazji wspomnienia św. Stanisława Kostki. Szczegóły na plakatach oraz Facebooku.

Biuro Parafialne jest czynne: w poniedziałki (16.00 – 17.00), w czwartki (8.00 – 9.00) i w piątki (16.00 – 17.00).

Fundacja św. Wojciecha – Adalberta zaprasza 25 września o godz. 10.00 do Centrum Edukacyjno- Formacyjnego w Gnieźnie, w 64. rocznicę uwięzienia Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Arcybiskupa Antoniego Baraniaka, na projekcję filmu pt: " Żołnierz Niezłomny Kościoła" oraz spotkanie z reżyserem Jolantą Hajdasz. 

Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej: Przewodnika Katolickiego i Gościa Niedzielnego.

Bożemu Miłosierdziu polecajmy wszystkich naszych bliskich zmarłych.  Wieczny odpoczynek…

Ks. Krzysztof Stanula CSMA – Proboszcz