OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

29 niedziela zwykła

20.10.2019 r.

  1. Od czwartku pod hasłem „Radość miłości” w naszym mieście rozpocznie się V Kongres Nowej Ewangelizacji, , który poświęcony jest sprawom rodziny. Szczegółowy program znajdziemy na stronie internetowej (radoscmilosci.org) i w gablocie. Dodatkowo zachęcamy do udziału w festynie ewangelizacyjnym, który odbędzie się 26 października br., w godz. 17.00-20.00, w hali widowiskowo-sportowej GOSiR w Gnieźnie przy ul. Sportowej 3. Wstęp wolny.
  2. Dziękujemy wszystkim parafianom biorącym udział w dziele budowy. Szczególnie dzisiaj pragniemy podziękować państwu Elżbiecie i Jerzemu Pietrak z rodziną za ufundowanie dzwonnicy, jako wdzięczność Bogu za 50 lat życia małżeńskiego oraz fundatorom dzwonów: Małgorzacie i Januszowi Nowickim, Kamilli Fischer i Zgromadzeniu św. Michała Archanioła. Składamy serdeczne Bóg zapłać Joannie i Mirosławowi Lipińskim za ufundowanie pięknie haftowanych szat liturgicznych dla naszego kościoła z okazji ich srebrnego jubileuszu małżeństwa.
  3. Zbliża się listopad – na stoliku wyłożone są wymienianki. Wzorem lat ubiegłych za zmarłych modlimy się przez cały listopad, przed wieczorną Mszą św. Wymienianki składamy w zakrystii, kancelarii lub do skrzynki pod chórem. Można także składać w kancelarii roczne wymienianki.
  4. We wtorek wspominamy św. Jana Pawła II drugiego patrona naszego kościoła. Zapraszamy do udziału we Mszy św. o 18.00 i nabożeństwie ku czci świętego papieża.
  5. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych – dla dzieci o 17.15 we wtorek i czwartek, w pozostałe dni o 17.30.
  6. Dziękujemy za ubiegłotygodniowe wsparcie Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia zebraliśmy 1360 złotych. Bóg zapłać.
  7. Spotkanie dla rodziców dzieci ze scholi małe radości w czwartek o godz. 19.00 na plebanii. Zapraszamy nowe osoby do chórku.
  8. W minionym tygodniu odeszła do Pana: śp. Genowefa Łukowska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Ks. Krzysztof Stanula CSMA – Proboszcz