II Niedziela Adwentu

9 grudnia 2018 roku

Przeżywamy Adwent – czas oczekiwania na przyjście Pana. Dzisiejsza druga niedziela Adwentu jest Dniem Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Zapraszamy do udziału w Roratach, które będą we wtorki, środy i czwartki o godz. 18.00 natomiast w soboty o godz. 7.00

Dziś po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św i ich rodziców oraz spotkanie ze św. Mikołajem. Rodzice, którzy chcą by św. Mikołaj wręczył prezenty swoim dzieciom, proszeni są by dostarczyli podpisane paczki do zakrystii przed godziną 11.00.

Za tydzień w niedzielę (16 grudnia) o godz. 15.00 na plebanii odbędzie się spotkanie opłatkowe wspólnoty Żywego Różańca. Serdecznie zapraszamy.

Wydawanie żywności przez parafialny zespół Caritas odbędzie się 11 grudnia w godz. od 15.00 do 17.00. Wydawanie paczek świątecznych i żywności dla naszych parafian będzie 18 grudnia w godz. od 10.00 do 12.00.  Uprzejmie prosimy o dostarczenie „Tytek miłosierdzia” do dnia 16 grudnia.

W dniach 10 grudnia (w godz. 12.00 – 18.00) i 11 grudnia (w godz. 10.00 – 16.00) w Gnieźnie zagości Mobilne Muzeum Multimedialne. Szczegóły tego wydarzenia możemy znaleźć na plakacie w gablocie.

Serdecznie zapraszamy do udziału w modlitwie w duchu Taize w każdy drugi piątek miesiąca w gnieźnieńskiej Farze. Najbliższa modlitwa będzie miała miejsce 14 grudnia o godz. 20.00.

W ubiegłą niedzielę kandydaci do bierzmowania z naszej parafii kwestowali na rzecz Domu Dziecka w Gnieźnie. Zebrano 1010, 75 zł. Składamy serdeczne Bóg zapłać za każdą ofiarę.

Od dzisiejszej niedzieli ministranci przez cały adwent rozprowadzają w sali bł. ks. Bronisława Markiewicza: świece Caritas, opłatki na stół wigilijny i inne ozdoby świąteczne. Wszystkie ofiary będą przeznaczone na potrzeby Liturgicznej Służby Ołtarza.

Zachęcamy do kupowania: Przewodnika Katolickiego i Gościa Niedzielnego.

Bożemu Miłosierdziu polecajmy śp. Genowefę Świątek i śp. Zbigniewa Dobrogowskiego oraz wszystkich naszych bliskich zmarłych. Wieczny odpoczynek…

Ks. Krzysztof Stanula CSMA – Proboszcz