Ogłoszenia duszpasterskie

11 Niedziela zwykła

18 czerwca 2017 roku

Składamy raz jeszcze bardzo serdeczne podziękowanie za przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało, sprzątanie ulic, dekorowanie domów. Z wielkim uznaniem patrzyliśmy na zaangażowanie, aby jak najgodniej przygotować się na przejście Pana Jezusa w Eucharystii. Dziękujemy za zakupione kwiaty, a także za liczny udział.

W Oktawie Bożego Ciała, po Mszy św. wieczornej odbywać się będą procesje z Najświętszym Sakramentem, podczas których będziemy śpiewać litanię do Serca Pana Jezusa. Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa, szczególnie dzieci pierwszokomunijne w albach: dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców do niesienia różańca. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała z tej racji procesja do czterech ołtarzy. Zwracamy się z prośbą o przygotowanie ołtarzy przy parkingu: I ołtarz – Rada Parafialna, II ołtarz – Róże Różańcowe, III ołtarz – Domowy Kościół, IV ołtarz – ministranci. W czwartek dla dzieci specjalne błogosławieństwo i słodka niespodzianka.

W kruchcie kaplicy znajduje się kosz na kwiaty. Prosimy o przynoszenie kwiatów do sypania podczas procesji Oktawy Bożego Ciała.

W dniu dzisiejszym (niedziela 18.06) w CEF przy ul. Seminaryjnej 2 odbędzie się wykład pt. Naprotechnologia, a in vitro. Serdecznie zapraszamy. Szczegóły spotkania na plakacie.

Parafialny punkt Caritas będzie czynny (dodatkowo) w poniedziałek 19.06 w godz. od 10:00 do 11:00. Przypominamy, że w lipcu i w sierpniu Caritas będzie nieczynny.

W piątek 23.06, przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, to Dzień Modlitw o Świętość Kapłanów, w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Po Mszy św. pocesja do ołtarza przy krzyżu na placu przed kościołem.

W sobotę 24.06, u sióstr karmelitanek nie będzie Mszy św. o godz. 7:30, tylko o godz. 11:00, wraz z uroczystym złożeniem zakonnych ślubów wieczystych.

Decyzją Przełożonego Generalnego Zgromadzenia, ks. Piotr Gołębiewski kończy pracę w naszej parafii i zostaje przeniesiony do innej placówki. Zapraszamy za tydzień w niedzielę 25.06 na Mszę św. pożegnalną, która będzie odprawiona o godz. 9:30.

Zapraszamy na Ogólnopolską Pielgrzymkę ze św. Michałaem Archaniołem na Jasną Górę. Wyjazd w dniu 1 lipca. Szczegóły podamy w przyszłą niedzielę. Zapisy przyjmujemy w biurze parafialnym i zakrystii. Koszt pielgrzymki: 60 zł od osoby. Zapisy trwają do przyszłej niedzieli 25.06.

W ubiegłą niedzielę taca budowlana wyniosła 3856 zł. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom wspierającym budowę kościoła.

Zachęcamy do nabywania czasopism katolickich: Przewodnika Katolickiego i Gościa Niedzielnego.

Bożemu Miłosierdziu polecajmy wszystkich naszych bliskich zmarłych. Wieczny odpoczynek…

Ks. Krzysztof Stanula CSMA – Proboszcz