VI Niedziela Wielkiego Postu

 14 kwietnia 2019 roku

Dzisiejsza Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień tajemnicy Męki Pańskiej naszego Odkupienia.

We wtorek 16 kwietnia br Caritas będzie wydawał paczki świąteczne dla samotnych i chorych z naszej parafii w godzinach od 10.00 do 11.00.

W środę serdecznie zapraszamy na Miejską Drogę Krzyżową, która rozpocznie się o godz. 19.00 przy kościele garnizonowym.

Liturgia Triduum Paschalnego: Wielki Czwarteko godzinie 10.00 w Katedrze Gnieźnieńskiej Msza św. Krzyżma. O godz. 17.15 w kościele modlitwa różańcowa prowadzona przez matki różańcowe w intencji wszystkich kapłanów, a szczególnie posługujących w naszej parafii, o godz. 18.00 Msza Święta Wieczerzy Pańskiej i przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy. Adoracja do godz. 22.00. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny za udział w uroczystym śpiewie „Przed tak wielkim Sakramentem”. Wielki Piątek – o godz. 8.00 zapraszamy na wspólną Jutrznię. O godz. 9.00Droga Krzyżowa w kaplicy dla dzieci i dorosłych, a po niej wznowienie Adoracji Pana Jezusa w Ciemnicy. O godz. 18.00 Liturgia Męki Pańskiej, a po niej Gorzkie Żale. Adoracja Pana Jezusa w Bożym Grobie do godz. 24.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Można także uzyskać odpust zupełny za udział w Adoracji Krzyża. Wielka Sobota zapraszamy na Ciemną Jutrznię o godz. 8.00 i całodzienną adorację Pana Jezusa w Grobie. Tego dnia zaleca się zachowanie wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. O godz. 20.30 Liturgia Wigilii Paschalnej, podczas której zostaną odnowione przyrzeczenia chrzcielne. Prosimy o przyniesienie świec. Tego wieczoru po Mszy świętej procesja rezurekcyjna. W tę Świętą Noc usłyszymy radosne orędzie o Zmartwychwstaniu, a rankiem ujrzymy pusty grób. Szczegółowy plan Triduum Paschalnego na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej. W Wielką Sobotę święcenie pokarmów w kościele będzie w godz. od 10.00 do 16.00 co pół godziny, a przy kościele na ul. Poznańskiej o godz. 9.00, 9.30 i 10.00 oraz w Braciszewie o godz. 10.00. Wszystkie ofiary składane w tych dniach są przeznaczone na utrzymanie miejsc świętych w Ziemi Świętej. Msze święte w Święta Wielkanocne (niedziela i poniedziałek) według porządku niedzielnego.

Do skrzynki w tyle kościoła można składać ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu, na dekoracje świąteczne i jako jałmużnę wielkopostną.

24 kwietnia nasza młodzież przyjmie sakrament bierzmowania. Próby przed uroczystością odbędą się 17 kwietnia (środa) o godz. 19.00 i 23 kwietnia (wtorek) razem ze świadkami o godz. 19.00. Serdecznie prosimy o wyrozumiałość i zdyscyplinowanie ze względu na małą ilość czasu.

W sali bł. Bronisława Markiewicza można zakupić ozdoby wielkanocne wykonane własnoręcznie przez młodzież. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na letni wyjazd integracyjny dla dzieci.

Zachęcamy do kupowania: Przewodnika Katolickiego i Gościa Niedzielnego.

Bożemu Miłosierdziu polecajmy śp. Romana Budziaka, śp. Ryszarda Maerza i śp. Barbarę Kabacińską oraz wszystkich naszych bliskich zmarłych. Wieczny odpoczynek

 

Ks. Krzysztof Stanula CSMA – Proboszcz