POŚWIĘCENIE FIGURY MATKI BOŻEJ FATIMSKIEJ

 In Aktualności

W dniu 5 maja (pierwszą sobota miesiąca) podczas nabożeństwa wynagradzającego Niepokalanemu Sercu Maryi, które po raz pierwszy odbyło się w nowej świątyni, poświęcono figurę Matki Boskiej Fatimskiej.

Nowy kościół dedykowany jest Pani Fatimskiej jako dziękczynienie za życie św. Jana Pawła II. Figura jest darem pielgrzymów do Fatimy michalickiej parafii w Australii , której proboszczem jest ks. Dominik Karnas CSMA. Została ona przekazana w Krakowie 5 października 2017 r. przedstawicielom naszej parafii, którym towarzyszyli ks Proboszcz i ks. Marcin. Przed poświęceniem wizerunku Maryi została odmówiona modlitwa. Poświęcenia dokonał ks. Andrzej Żarkowski. Następnie odbyło się nabożeństwo wynagradzające zgodnie z prośbą Matki Bożej przedstawionej Pastuszkom z Fatimy. Spełnione muszą być następujące warunki:
1.Spowiedź św.
2.Komunia św.
3. Różaniec wynagradzający.
4.Piętnastominutowe rozmyślanie nad tajemnicą różańcową.
Jakie łaski zostały obiecane tym, którzy choć raz odprawią nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca? Duszom, które w ten sposób starają się mi wynagradzać – mówi Matka Najświętsza – obiecuję towarzyszyć w godzinie śmierci z wszystkimi łaskami potrzebnymi do zbawienia.
Bądźmy wszyscy razem przy Niepokalanym Sercu w pierwsze soboty; mobilizujmy się wzajemnie, by w pierwszej kolejności czynić to, czego od nas oczekuje Bóg.