BIERZMOWANIE

 In Aktualności

W środę 11 kwietnia młodzież naszej parafii przyjęła sakrament bierzmowania. Szafarzem tego sakramentu był J.E. Abp. Józef Kowalczyk

Ksiądz Biskup został powitany przez przedstawicieli bierzmowanych i ich rodziców oraz księdza Proboszcza. Młodzież włączyła się czynnie w oprawę liturgiczną. Oprócz Kapłanów z naszej parafii w uroczystości udział wziął również ksiądz dziekan Andrzej Grzelak.

Podczas tego uroczystego dnia młodzi otrzymali pełnię darów Trzeciej Osoby Trójcy Świętej, która ma ich przysposobić do życia przynoszącego plon w postaci owoców Ducha Świętego.

Przez kilka lata młodzież przygotowywała się do tego wyjątkowego dnia uczestnicząc w spotkaniach formacyjnych, niedzielnych Mszach Świętych, nabożeństwach i przystępując do sakramentu pokuty. Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie młodzieży oraz samej uroczystości ks. Proboszcz wyraził swoją wdzięczność.