O WIELKIM POŚCIE SŁÓW KILKA

 In Aktualności

W ubiegłą środę (Środę Popielcową) rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu.  Kapłan na Mszy świętej posypał nam głowę popiołem, wypowiadając słowa „Z prochu powstałeś i w proch się obrócisz”.

Jednak tak naprawdę nie sam ten obrzęd jest najważniejszy. Liczy się to, że potrafiliśmy zostawić wszystkie nasze codzienne sprawy i znaleźć chwilę w środku tygodnia, by przybyć do kaplicy, by razem rozpocząć ten święty czas. Ważny, ponieważ jest to okres pokuty, umartwiania się, a zarazem refleksji i nawrócenia. Ale co najważniejsze – abyśmy w te 40 dni potrafili dostrzec w sobie wszystko to, co należy naprawić. Uczestnicząc w nabożeństwach pasyjnych – Drodze Krzyżowej czy Gorzkich Żalach będziemy w stanie lepiej przygotować się duchowo do Zmartwychwstania Pańskiego i zrozumieć poświęcenie Jezusa.

Pan Bóg w te 40 dni daje nam mnóstwo możliwości, dzięki którym możemy zmienić nasze życie. Jedną z nich są rekolekcje, które maja na celu pomóc nam zmienić to, co w nas niedoskonałe. TERAZ tak naprawdę wybór należy do nas.

Czy będziemy potrafili np. zrezygnować z radosnych zabaw i zamiast tego w piątek udać się do kościoła i przejść Drogę Krzyżową z Jezusem? Jeśli będziemy dokonywać właściwych wyborów, to możemy być pewni, że staniemy się szczęśliwszymi ludźmi, ale to wszystko zależy już tylko od nas… A gdy będziemy mieli chwile zawahania przypomnijmy sobie, że On poświęcił dla nas coś więcej – On poświęcił dla nas swoje życie.