MATKA BOŻA FATIMSKA POŁĄCZYŁA DWA KONTYNENTY

 In Aktualności

Odległe kontynenty i mało znane sobie kraje potrafią zbliżyć się do siebie w przeżywaniu wiary. Takiej bliskości doświadczyli ci, którzy 6 października 2017 roku spotkali się w Wyższym Seminarium Duchownym Księży Michalitów w Krakowie. W tym dniu Australijczycy przekazali Polakom figurę Matki Bożej z Fatimy.

Do tego niecodziennego spotkania doszło w gościnnych progach Wyższego Seminarium Duchownego Zgromadzenia Świętego Michała Archanioła w Krakowie. Ks. dr Ryszard Andrzejewski CSMA, jako rektor seminarium, w serdecznych słowach powitał ks. Dominika Karnasa CSMA z Horsly Park w Australii z grupą pielgrzymów, ks. Krzysztofa Stanulę CSMA i ks. Marcina Kałwika CSMA z Gniezna, którzy przybyli wraz z parafianami. W spotkaniu uczestniczył też ks. Rafał Szwajca CSMA oraz księża i klerycy z domu krakowskiego.

W czasie modlitwy nie zabrakło różańca, odmawianego w pięciu językach świata  oraz pieśni „Z dalekiej Fatimy”, śpiewanej na przemian po polsku i po angielsku. Akt Zawierzenia Matce Bożej i przekazanie Figury Pani Fatimskiej do michalickiej parafii w Gnieźnie, stanowiły kulminacyjny punkt uroczystości. Ks. Krzysztof Stanula CSMA, jako proboszcz i p. Marta Górska jak przedstawicielka parafii  podziękowali darczyńcom i zapewnili o modlitewnej pamięci.

Po pamiątkowym zdjęciu, wszyscy udali się na refektarz na wspólną agapę. Spotkanie ubogaciły śpiewy, taneczne pląsy i wspólne rozmowy.