POŻEGNANIE KS. PIOTRA GOŁĘBIEWSKIEGO

 In Aktualności

Miesiąc czerwiec to jeden z ważniejszych miesięcy dla kapłanów ponieważ dokonywane są zmiany personalne na poszczególnych placówkach. Czerwiec 2017 r. to koniec pracy w naszej parafii dla ks. Piotra. 01. 07. 2012 roku parafia pw. Bł. Michała Kozala w Gnieźnie została przekazana pod opiekę duszpasterską Zgromadzeniu św. Michała Archanioła, a pierwszym Michalitami w Gnieźnie byli ks. Krzysztof Stanula – proboszcz, ks. Piotr Gołębiewski, ks. Marcin Kałwik i ks. Eugeniusz Rycerski.

W niedzielę 25.czerwca na Mszy św. o godz. 9.30 parafianie modlili się w intencji ks. Piotra z okazji jego imienin oraz uroczyście go pożegnano. Wśród delegacji byli przedstawiciele Rady Parafialnej, Żywego Różańca, Klubu Sportowego ,,Kozal”, LSO oraz młodzieży, która szczególnie współpracowała z ks. Piotrem zwłaszcza przy tworzeniu gazetki parafialnej i przygotowaniu ŚDM. Podczas pożegnania pod adresem ks. Piotra padło wiele życzliwych i ciepłych słów, doceniono także jego duży wkład w pracę duszpasterską w parafii w minionych pięciu latach. Ks. Proboszcz w pożegnaniu przypomniał czym na co dzień się zajmował się ks. Piotr w naszej parafii. Był katechetą w Zespole Szkół Rolniczych, prowadził grupę Odnowy w Duchu Świętym, gazetkę parafialną, młodzież przygotowującą ŚDM, pięć grup bierzmowanych. Zajmował się dokumentacją parafialną, ogłoszeniami i intencjami mszalnymi, najczęściej chrzcił i odprawiał pogrzeby w parafii, oraz najczęściej odwiedzał chorych. Ks. Piotr ze wzruszeniem podziękował ks. Proboszczowi oraz całej wspólnocie parafialnej za minione pięć lat, za wszelkie dobro i przeżyty wspólnie czas. Padło też z jego ust słowo przepraszam jeśli gdzieś nie udźwignął swej roli. Zapewnił o swej pamięci w modlitwie. Św. Jan Paweł II powiedział: ,,Trzeba pamiętać o nieustannej wdzięczności za ten dar, jakim dla człowieka jest drugi człowiek” dlatego dziękujemy Bogu za to, że ks.Piotr był wśród nas, a na dalszą drogę dedykujemy mu wiersz Kazimierza Wójtowicza.

,,Naucz nas liczyć dni nasze, abyśmy osiągnęli mądrość serca.” Ps 90, 12

Jest w człowieku
taki licznik
co stygnące godziny nawija
jak kilometry

Czytając przebytą odległość
odgadujemy drogę
i pewniej ruszamy naprzeciw